خبر رسید بیابان لوت پر از آب شده است!
این دریاچه به دلیل بارندگی‌های زمستان ۹۷ و بهار ۹۸ برای اولین بار به وجود آمد.

بیابان لوت، سال‌ها به عنوان یکی از گرمترین نقاط روی کره زمین شناخته می‌شد و شاید دیگر هیچ وقت چنین دریاچه‌هایی را در این منطقه نبینیم.

عکاس و سوژه عکس، یک لباس سوزن دوزی بلوچی که با تکه‌های آینه همچون ستارگان تزئیین شده، بر تن دارد.

این هنر، به عنوان میراث ناملموس بلوچستان (در جنوب شرق ایران)، ثبت ملی شده است.

بیابان لوت با مناظر دیدنی از کلوت ها، تپه‌های ماسه‌ای و نبکاها در استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی واقع شده است و در ۲۷ تیر سال ۱۳۹۵ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

لوت زیبا

بیابان لوت و منظره‌های مختلف کویری هر کسی که به طبیعت علاقه دارد و به آن احترام می‌گذارد را به سوی خود دعوت می‌کند.

به جز روایت سوزن دوزی بلوچ و ستارگان، از میان عکس نوشته‌های خیال‌انگیز لوت، آن که خبر می‌دهد لوت پر از آب شده است و آنکه رد ستارگان را همچون دلباخته‌ای می‌بیند که دور محبوبش می‌گردد را دوست دارم.

منظره‌های طبیعی مختلف برای توسعه پایدار گردشگری و اکوتوریسم، شامل آسمان شب ، آسمان پر ستاره ، بدون آلودگی نوری و محبوب گردشگری نجومی ، گونه‌های گیاهی مثل گز (بید کویری)، تاغ (مجنون بیابانی) و نخل خرما و گونه‌های جانوری خاص مثل گربه شنی ، روباه شنی و زاغ بور می‌شوند.

تا صحبت از اکوتوریسم و گردشگری مسئولانه است، پیشنهاد می کنم کتاب اکوتوریسم را مطالعه کنید تا به اهمیت حفظ میراثی مثل هنر سوزن دوزی بلوچ هم پی ببرید.

میراث جهانی لوت (بیابان لوت) یک سایت ویژه اطلاع‌رسانی هم دارد که می توانید اطلاعات ارزشمندی از ویژگی های طبیعی و جغرافیایی، فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و گردشگری و همچنین آدرس و شماره تلفن خانه‌های بومگردی حاشیه لوت را دریافت کنید.