پریسا باجلان هستم؛ به عکاسی، آسمان شب و طبیعتگردی علاقه‌مندم و سالهاست که نوشته‌ها، عکس‌ها و فیلم‌های خودم را با شما دوستانم به اشتراک می‌گذارم.

در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، مهندسی برق مخابرات خوانده‌ام، از سال ۸۴ شیفتۀ عکاسی و نجوم هستم و با دوره‌ها و کارگاه‌های تخصصی ملی و بین‌المللی حرفه‌ای شدم.

ایرانگردی می کنم و برای ثبت داستان زیبایی‌های طبیعت و آسمان شب، به کشورهای مختلفی از چین تا آفریقا، از شفق قطبی شمال اروپا تا جنگل‌های آمازون در برزیل سفر کردم.

در موسسه آوای طبیعت پایدار، آموزش دیده‌ام و راهنمای گردشگری هستم.

با همکاری مجله نجوم، تورهای آموزشی عکاسی نجوم برگزار کرده‌ام.

اکنون عکس‌ها و نوشته‌هایم را در «سایت شخصی»، «اینستاگرام» و «توییتر» می‌بینید و ویدیوهایی که از سفرهایم منتشر می‌کنم را، در «چنل یوتیوب» تماشا می‌کنید.
همیشه در لایه‌های عمیق‌تر سفر، در جستجوی ارتباط بین زمین و آسمان هستم.

در این میان، از میراث طبیعی، تاریخی و فرهنگی زیر آسمان شب عکاسی می‌کنم، تجربه و آموزش مرتبط با آن را تدوین می‌کنم و به صورت ویدیو به رایگان در یوتوب منتشر می‌کنم.

برای حمایت مادی از این جریان هنری مستقل، «حامی باش» فضای جالبیست تا شما مخاطب عزیز، نه از هنرمند، بلکه از آثاری که همچون یک محصول دریافت می‌کنید به صورت ریالی حمایت کنید.

حمایت ارزی هم به سادگی با «پی پال» امکان‌پذیر است.

در ضمن هر کدام از عکس‌هایم را که دوست داشته باشید، با ابعاد متنوع می‌توانید سفارش دهید و بخرید.

در مسابقات ملی و بین‌المللی عکاسی و مستند‌سازی شرکت می‌کنم:

مسابقه عکاسی «میراث آسمان ۱۳۹۸» – رتبه یک در دو بخش روایت عکس / آسمان شب و میراث ناملموس برای این عکس که مقاله‌اش در مجله CAP چاپ شد.

مسابقه عکاسی «Capture The Dark 2020» اتحادیه جهانی آسمان تاریک در بخش «روی زیبا، سالم و کاربردی استفاده از نور» یا «Bright Side of Lighting» – فینالیست برای این عکس

مسابقه عکاسی «Astro Camera 2020» مرکز آموزشی پژوهشی Hevelianum لهستان – شایسته تقدیر برای این عکس

جشنواره سفرنگاری دزفول گرام سال ۱۳۹۸ – رتبه دو

جشنواره سفرنگاری ماکو گرام سال ۱۳۹۷ – رتبه سه

هفتمین جشنواره عکاسی نجومی پروژه بین المللی جهان در شب TWAN سال ۱۳۹۶- رتبه یک