پریسا باجلان هستم؛ به عکاسی، آسمان شب و طبیعتگردی علاقه‌مندم و سالهاست که نوشته‌ها، عکس‌ها و فیلم‌های خودم را با شما دوستانم به اشتراک می‌گذارم.

در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، مهندسی برق مخابرات خوانده‌ام، از سال ۸۴ شیفتۀ عکاسی و نجوم هستم و با دوره‌ها و کارگاه‌های تخصصی ملی و بین‌المللی حرفه‌ای شدم.

ایرانگردی می کنم و برای ثبت داستان زیبایی‌های طبیعت و آسمان شب، به کشورهای مختلفی از چین تا آفریقا، از شفق قطبی شمال اروپا تا جنگل‌های آمازون در برزیل سفر کردم.

با موضوعات مختلف مثل سفر، طبیعتگردی و آسمان شب عکاسی می‌کنم.
در مورد انسان‌ها، طبیعت و موجودات زنده که زیر آسمان شب زیست می‌کنند، با داستان‌هایی از درون بقچۀ مادربزرگ‌ها، ماجراهای زمین را به آسمان پیوند می‌دهم.

افکار جدید، به جاهای جدید نیاز دارند و سفر یکی از نشانه‌های پویایی زندگی بشر است.

حال در این زندگی سیال و خیال انگیز که با سفر آمیخته شده، حال و هوای سفر و آنچه می‌آموزم را برایتان تعریف می‌کنم.

در سفر به مقاصد مختلف، با داستان و هدف آن آشنا می شویم و با هم سفر می‌کنیم. تجربه‌ها و ماجراهای سفر را به شکل ویدیو و به زبان تصویر برایتان روایت می‌کنم.

در موسسه آوای طبیعت پایدار، آموزش دیده‌ام و راهنمای گردشگری هستم.

با همکاری مجله نجوم، تورهای آموزشی عکاسی نجوم برگزار کرده‌ام.

اکنون عکس‌ها و نوشته‌هایم را در «سایت شخصی»، «اینستاگرام» و «توییتر» می‌بینید و ویدیوهایی که از سفرهایم منتشر می‌کنم را، در «چنل یوتیوب» تماشا می‌کنید.
همیشه در لایه‌های عمیق‌تر سفر، در جستجوی ارتباط بین زمین و آسمان هستم.

در این میان، از میراث طبیعی، تاریخی و فرهنگی زیر آسمان شب عکاسی می‌کنم، تجربه و آموزش مرتبط با آن را تدوین می‌کنم و به صورت ویدیو به رایگان در یوتوب منتشر می‌کنم.

برای حمایت مادی از این جریان هنری مستقل، «حامی باش» فضای جالبیست تا شما مخاطب عزیز، نه از هنرمند، بلکه از آثاری که همچون یک محصول دریافت می‌کنید به صورت ریالی حمایت کنید.

حمایت ارزی هم به سادگی با «پی پال» امکان‌پذیر است.

در ضمن هر کدام از عکس‌هایم را که دوست داشته باشید، با ابعاد متنوع می‌توانید سفارش دهید و بخرید.

در مسابقات ملی و بین‌المللی عکاسی و مستند‌سازی شرکت می‌کنم
در نمایشگاه‌های عکس شرکت می‌کنم
آثار من در کتاب‌ها، مجلات و وبسایت‌های مرتبط با موضوع سفر | عکاسی | آسمان شب