اسم من پریسا باجلان است،
من یک عکاس هستم.

به عکاسی، آسمان شب و طبیعتگردی علاقه‌مندم و سالهاست که نوشته‌ها، عکس‌ها و فیلم‌های خودم را با شما دوستانم به اشتراک می‌گذارم.

اکنون عکس‌ها و نوشته‌هایم را در «سایت شخصی»، «اینستاگرام» و «توییتر» می‌بینید و ویدیوهایی که از سفرهایم منتشر می‌کنم را، در «چنل یوتوب» تماشا می‌کنید.
همیشه در لایه‌های عمیق‌تر سفر، در جستجوی ارتباط بین زمین و آسمان هستم.

در این میان، از میراث طبیعی، تاریخی و فرهنگی زیر آسمان شب عکاسی می‌کنم، تجربه و آموزش مرتبط با آن را تدوین می‌کنم و به صورت ویدیو به رایگان در یوتوب منتشر می‌کنم.

برای حمایت مادی از این جریان هنری مستقل، «حامی باش» فضای جالبیست تا شما مخاطب عزیز، نه از هنرمند، بلکه از آثاری که همچون یک محصول دریافت می‌کنید به صورت ریالی حمایت کنید.

حمایت ارزی هم به سادگی با «پی پال» امکان‌پذیر است.

در ضمن هر کدام از عکس‌هایم را که دوست داشته باشید، با ابعاد متنوع می‌توانید سفارش دهید و بخرید.

مهارت های من

100%
قصه گویی

در مورد انسان‌ها، طبیعت و موجودات زنده که زیر آسمان شب زیست می‌کنند، با داستان‌هایی از بقچۀ مادربزرگ‌ها، سبک زندگی مردمان ایران‌زمین در سیاه چادر عشایر یا خانه‌های روستایی، ماجراهای زمین را به آسمان پیوند می‌دهم.

100%
عکاسی

با موضوعات مختلف مثل سفر، طبیعتگردی و آسمان شب عکاسی می‌کنم.

100%
تولید مستند ویدیویی

تجربه‌ها و ماجراهای سفر را به شکل ویدیو و به زبان تصویر برایتان روایت می‌کنم. در سفر به مقاصد مختلف، با داستان و هدف آن آشنا می شویم و با هم سفر می‌کنیم.

100%
سفر

افکار جدید، به جاهای جدید نیاز دارند و سفر یکی از نشانه‌های پویایی زندگی بشر است. حال در این زندگی سیال و خیال انگیز که با سفر آمیخته شده، حال و هوای سفر و آنچه می‌آموزم را برایتان تعریف می‌کنم.

آنچه از من می‌بینید و می‌شنوید

پادکست

از عکاسی، سفر و آسمان شب، با هم حرف می‌زنیم.

ویدیو و مستند

داستان‌های سفر را با ساخت ویدیو و مستند تعریف می‌کنیم.

عکس

با زبان تصویر، با دنیای آسمان شب و قصه هایش آشنا می‌شویم.

آسمان شب

از نجوم و گردشگری نجومی صحبت می کنیم.

نکات سفر

در مورد تکنیک های یک سفر ارزشمند یاد می‌گیریم.

سفرنامه

با هم سفر می کنیم و ماجراهایش را روایت می‌کنیم.

آخرین نوشته‌های من

زندگی به سبک زعفران
1399-08-20

سلام و صد سلام، از سال ۹۶ تا ۹۸ چند سفر داشتم به خراسان جنوبی و دیدم زندگی به سبک زعفران چگونه است و در این روزهای کرونایی و خانه نشینی فرصت کردم در یک ویدیوی ۸ دقیقه‌ای برای شما هم، داستان آ...

در سایه‌ی نور‌ها
1399-07-24

سلام و صد سلام، اول اینکه خیلی خوشحالم به اینجا سر می‌زنید. از وقتی وبلاگ راه افتاده با خیال راحت می‌توانم بیشتر بنویسم. واقعا اینستاگرام جای مفصل حرف زدن نیست. چند وقتی می‌شود که یک خلاصه در ...

وقتی که پنهان، پیدا شد
1399-07-16

امروز مثل همه‌ی صبح‌های این چند ماه گذشته، ساعت شش از خواب بیدار شدم و در خنکای صبح زدم بیرون. ولی وقتی پا در خیابان گذاشتم، آسفالت، زیر خاک پنهان شد و برج‌ها پشت کوهستان مخفی. دیگر داشتم این...